Přeskočit na hlavní obsah

Tigers v žákovské lize opět nadělovali

Šlágr devátého kola žákovské ligy přinesl utkání dvou předních celků ze skupiny A. Domácí Tigers hostili na své palubovce družstvo BK Sojky Pelhřimov. V prvním vzájemném utkání se českobudějovičtí hráči museli na výhru hodně nadřít. Očekával se proto vyrovnaný a bojovný basketbal.

Utkání nemohlo z pohledu domácích začít lépe. Úvodní šňůra 12:0 předpověděla, jakým směrem se bude utkání ubírat. Hosté se dokázali prosadit až po dlouhých šesti minutách. První čtvrtina skončila poměrem 22:8.

Do druhého dějství naskočili domácí jako polití živou vodou. Již ve třinácté minutě zvyšoval Filip Čihák svým nájezdem na 33:8, čímž zasadil poslední hřebík do rakve a definitivně odsoudil Sojky k porážce.

Tigers drželi opratě utkání pevně ve svých rukou. Soupeři nedovolili v utkání téměř nic a zaslouženě si připsali před domácím publikem výhru 103:34

Tigers Basketball České Budějovice – BK Sojky Pelhřimov   103:34
Body: Filip Čihák 18, Tomáš Hrubý a Fanda Suchánek po 12, Kuba Šimonek 11, Bárt Kačírek 10, Jindra Kubíček 9, Michal Grill 8, Jirka Kadlec 5, Martin Bitto 4, Filip Kačírek a Kuba Svoboda po 2, Séba Pepež, Tobiáš Fejfar, Saša Hess

V neděli pokračovala žákovská liga utkáním proti celku Lions Jindřichův Hradec. Po pěti odehraných minutách vedli Tigers již 18:2 a do konce první čtvrtiny stihli přidat ještě dalších 16 bodů. Domácí byli po zbytek utkání k nezastavení. Jindřichohradečtí se snažili, seč jim síly stačili, ale Tigers byli při chuti. Saša Hess sprovodil hradecké lvy z palubovky, když v poslední vteřině proměnil svou střelu, která znamenala výhru domácích o 102 bodů.

Tigers Basketball České Budějovice – BK Lions Jindřichův Hradec   123:21
Body: Kevin Humpál 18, Tomáš Hrubý 17, Filip Čihák 16, Kuba Šimonek a Michal Grill 10, Fanda Suchánek 9, Tobiáš Fejfar a Jindra Kubíček po 8, Kuba Svoboda 7, Séba Pepež a Bárt Kačírek po 6, Filip Kačírek 4, Saša Hess a Jirka Kadlec po 2, Martin Bitto

Hodnocení trenéra: „Jestli se mi těžko hledala slova k hodnocení utkání s Pískem, tak teď se mi hledají ještě hůře. Asi nelze než hráče pochválit a poděkovat jim, že obě utkání nepodcenili a opravdu po celých osmdesát minut hráli ve stejném tempu. Přelom října a listopadu s sebou přinesl hodně únavy a stresu, teď to ale vypadalo, že je to pryč a hráči jsou opět herně i psychicky v pohodě.

Mám ale přece jenom trochu obavy, že nás opravdu taková utkání nikam neposouvají. Již za dva měsíce nás čeká vstup do extraligy a my vlastně stále v podstatě nevíme, na jaké úrovni ve skutečnosti jsme. Bude teď mou zodpovědností hráče na extraligu připravit. Snad se mi podaří domluvit alespoň pár přátelským utkání, ve kterých si hráči zkusí jiné tempo a jiné role.“